Wejście w strefę dla inwestora

Izolacje przeciwwilgociowe i paraizolacyjne

Wylewki anhydrytowe WOLPLAN nadają się do pomieszczeń takich jak łazienki, czy piwnice pod warunkiem, że zostanie wykonana ciągła izolacja przeciwilgociową.

W garażach również można stosować wylewkę anhydrytową ze szczególnym zwróceniem uwagi na bardzo staranne wykonanie izolacji powierzchniowej. Proponujemy, aby w pomieszczeniach tych unikać podłogowych odpływów kanalizacyjnych, rynien odpływowych ze względu na bardzo skomplikowany i drogi system izolacji przeciwwilgociowej, który i tak niesie w sobie ryzyko późniejszego rozszczelnienia.

Górną powierzchnię wylanego i wyschniętego jastrychu WOLPLAN izolujemy pełną ciągłą warstwą izolacji przeciwwilgociowej płynnym silikonem, gumą w płynie lub innym materiałem izolacyjnym np. żywicą.

Etapy wykonania izolacji na suchym jastrychu WOLPLAN:

Zagruntowanie przeciwwilgociowe całej powierzchni jastrychu i brzegów fugowych Po wyschnięciu gruntu, pokryć strefy brzegów fugowych malowaniem uszczelniającym Złącza podłoga - ściana należy dokładnie zakleić taśmą uszczelniającą Całą powierzchnię jastrychu pokryć podwójną lub potrójną warstwą malowania uszczelniającego płynnym silikonem lub gumą w płynie zgodnie z zaleceniami producenta.

Wylewki anhydrytowe nie mogą być narażone na stały, bezpośredni kontakt z wodą. Nie zaleca się stosowania jastrychu WOLPLAN w pomieszczeniach, w których zaplanowano użytkowe odpływy tj. w kuchniach przemysłowych, pralniach, basenach, powierzchniach okołobasenowych, saunach itp.

Izolacja od dołu: w przypadku, gdy podłoga znajduje się na podłożu stykającym się z gruntem (piwnica, parter bez piwnicy), przed wylaniem jastrychu WOLPLAN konieczne jest wykonanie izolacji paroizolacyjnej i przeciwwilgociowej.

Schemat przekroju montażu izolacji na podłożu narażonym na działania wilgoci

1. Podłoga Izolacje przeciwwilgociowe podłoga

2. Kratka odpływowa

Izolacje przeciwwilgociowe

Schemat wykonania izolacji przeciwwilgociowej

Izolacje przeciwwilgociowe schemat h2. Do montażu izolacji przeciwwilgociowych polecamy następujące systemy:
GEFINEX
KNAUF